SAYNET KAMERA SİSTEMLERİ | paykasa

SAYNET KAMERA SİSTEMLERİ

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
13 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

SAYNET KAMERA SİSTEMLERİ

Güvenlik ihlallerini önlemek için kullanılan güvenlik kamera sistemleri hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. saynet Güvenlik kamera sistemleri, tüm koşullara uyan tek bir kalıp olarak kullanılmak yerine ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmalıdır. Peki, bir güvenlik kamera sistemi seçerken bilmemiz gerekenler nelerdir? Sistem hakkında hangi özelliklere sahip olmalıyız? Bu soruların doğru yanıtları güvenlik kamerası satın alma kararı verirken bilinçli hareket etmenizi sağlar.

İhtiyaca göre en uygun sistemi seçmek için sistemi 3 farklı aşamada incelemeliyiz:

  • Kamera seçimi
  • Kayıt sistemi seçimi
  • Sistem seçimini izleme

Güvenlik kamerası muhafazası Her şeyden önce, kameranın konumunun (iç veya dış) belirlenmesi ve kamera çerçevesinin çevresel koşullara göre seçilmesi en doğru hareket olacaktır. Dış mekânlarda kullanılacak kameraların korunmasına dikkat edilmelidir.

Bir sistemi kurarken, sadece üst yapıyı tasarlamak yeterli değildir. Altyapı ayrıca kablolama maliyetini en aza indirecek şekilde tasarlanmalıdır. Örneğin,  Kameranın bulunduğu yerin ışık yoğunluğu da kamera seçiminde önemli bir faktördür. Gündüz, arka plandan gelen aşırı miktarda ışık nedeniyle görüntülenmesi istenen kısım net bir şekilde tespit edilemeyebilir. Daha anlaşılır bir görüntü elde etmek için, WDR (Geniş Dinamik Aralık), BLC (Arka Işık Telafisi), HLM (Yüksek Işık Maskeleme) gibi hafif patlamaları önleyen özelliklere sahip olmak gerekir. Gece görüşünün net olarak algılanacağı yerlerde ICR (IR Kesme Filtresi) veya IR ledli kameralar kullanmak gerekir. IR noktaları, kameraların görüş açısı içinde gerekli ışık değerini sağlamak için de kullanılabilir. Ayrıntılı bilgilere saynet Güvenlik kamera sistemleri web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kayıt sisteminin seçimi için çözünürlüğü, kaç fps (saniyede kare) ve kameraların kaç gün kaydedeceğini belirlemek gerekir. Karel’in Explorer uygulaması HDD hesaplama uygulaması, gerekli sabit disk kapasitesini hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Kayıt cihazı kapasitesinin yetersiz olduğu durumlarda, genişletme birimlerinin kullanılması bize en uygun çözümü sunacaktır. Bu üniteler, analog veya IP sistemleri olup olmadıklarına bakılmaksızın doğrudan uyumlu kayıt cihazlarına bağlanabilir.

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.