Rampa Modelleri - paykasa

HABER DETAYI

Nisan 22, 2020 8:24 am

Rampa Modelleri

Rampa Modelleri

Rampa Modelleri

Araç ile depo arasında kullanılan yükleme rampası günümüzde sıkça kullanım alanına sahiptir. Örneğin, meyve halleri, depolar, marketler, hangarlar, lojistik firmalar, endüstriyel işletmeler, havaalanlarında, ticari tesisler d e sıkça kullanılır. Günlük yaşamı çalışanlar için kolaylaştırılmayı hedefleyen bir tasarımdır. Her bir modeli istenilen boyutlarda, ölçülerde ve ebatlarda özel olarak tasarlanabilir. Ayrıca renk değişikliği de mevcuttur. Yükleme rampası, yükleme ve boşaltmayı hızlandırmaya yarar. Tasarım olarak lip sacı, lip piston, ana platform ve ana pistondan oluşmaktadır. Yükleme rampası kullanımı oldukça basittir. Ana pano üzerinde bulunan düğme butonuna basarak kullanılır. Ayrıca elektro hidrolik ünite için uygun tasarlanır ise kullanımı daha kolay ve güvenli olur. Yükleme rampası genellikle yol seviyesinde ve araba’ nın genişliğinde’ dir. Bu nedenle kullanım alanları ile kullanım şeklide boyutuna göre değişim göstermektedir. Örneğin; teleskopik rampa modeli konteynırlar için kullanılmaktadır. Menteşeli rampalar ise tırlar ve kamyonlar için kullanıma uygundur.

Menteşeli Rampa Nedir?

Yükleme alanı ile boşaltma alanı mesafesi +400 ile -300 mm aralığında kullanılan bir platform’ dur. Sahip olduğu flaplar ile aracın yükleme alanına yanaşma sorununu ortadan kaldırmaya yarar.

Dik Rampa Nedir?

Yükleme alanı ile boşaltma alanı arasındaki farkı ortadan kaldıran, forklift ya da transpalet için tercih edilen rampalar’ dır. Hem manüel hem de hidrolik kullanma imkânı sağlamaktadır.

Gömme Rampa Nedir?

Zeminden 1600 mm’ ye kadar yüksekliği değişebilir. Transpalet ya da forklift ile yükleme ve boşaltma yapabileceğiniz son teknolojik bir tasarım makinesidir.

Teleskopik Rampa Nedir?

Genellikle en sık kullanılan rampa modeli budur. Yükleme Rampası alanı ile boşaltma alanı arasındaki yükseltiyi gidermeye yarayan bir platform’ dur. Elektro hidrolik sistemi ile kolay ve güvenli bir şekilde kullanımı vardır. Menteşeli rampaya göre Teleskopik ramda daha fazla uzanabilir özelliği ile dikkat çekmektedir.

Makaslı Yükleme Platformu Nedir?

Herhangi bir rampa modeli ile ürün transferi esnasında transfer sağlanamaz ise makaslı yükleme platformu devreye girer. Bu iki noktada ki yükseklik farkını kapatarak ürün transferini yapmada kolaylık sağlar. Kullanacak olan kişi’ nin tercihine göre çalışma yüksekliği ile kaldırma kapasitesi ölçülerinde tasarlanarak imal edilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.