PVC ZEMİN KAPLAMA NEDİR? - paykasa

HABER DETAYI

Nisan 28, 2020 8:14 am

PVC ZEMİN KAPLAMA NEDİR?

PVC ZEMİN KAPLAMA NEDİR?

PVC ZEMİN KAPLAMA NEDİR?

PVC zemin kaplama genellikle kimyasal adı ile bilinmektedir. Kimyasal adı ise Polivinil’ dir. İçerisinde mineral agregalar, pigmentler, renklendiriciler, plastikleştiriciler, stabilizatörler ve diğer katkı maddeleri vardır. Oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Günümüzde birçok yerde PVC zemin kaplama kullanımı vardır. Kullanımı yaygın olduğu gibiçeşitleri de vardır. Homojen PVC zemin kaplama, heterojen PVC zemin kaplama, akustik PVC zemin kaplama,KondaktifPVC zemin kaplama ve son olarak da lvt zemin kaplama olarak 5 çeşidi vardır. Günümüzde pek çok kişi görsellik ve modern görünmesi açısından PVC yüzey kaplamayı tercih ediyor. Bulunan ortama kaplandıktan sonra ayrı bir hava katıyor.

Homojen PVC Zemin Kaplama Nedir?

Homojenzemin kaplama genellikle ofis, okul, hastane ve ticari merkezler kullanılıyor. Bu zemin döşeme 2 mm kalınlığında ve tek katmanlıdır. Rulo şeklinde zemine yapıştırma aracılığı ile sabitlenmektedir.

Heterojen PVC Zemin Kaplama Nedir?

Heterojen zemin kaplama genellikle 2 mm kalınlığında birçok katmanda oluşabilen ve yüzeye rulo olarak döşenen yüzey kaplama türüdür. Bu zemin kaplama kullanımı okul, hastane, ofis ve ticari merkezler için uygundur. Ayrıca rulo şeklinde zemine kısa sürede montalanabilir.

Kondaktif PVC Zemin Kaplama Nedir?

Kondaktif zemin kaplama genellikle elektrik direnci yüksek olan yerlere uygulanmaktadır.  Statik elektriğin insanlara ulaşması ve olumsuz etkilememesi için kimyasallara ve betadine oldukça sağlam bir şekilde üretilmiş PVC kaplama çeşidi’ dir.

Akustik PVC Zemin Kaplama Nedir?

Akustik zemin kaplama, gürültülü ortamları genellikle kontrol altına almak için tercih edilen PVC kaplamadır. Genellikle huzurevi, okul, anaokul, ofis, hastane vb. yerlerde gürültü olmaması için önemli bir üretimdir. Farklı kalınlıklarda ve katmanlarda olarak gürültü’ nün iletilmemesi için rulo şeklinde zemine döşenen PVC kaplama çeşidi’ dir.  Ayrıca sesi tutma kabiliyeti oldukça yüksektir. Bu nedenle sesi geçirme durumu söz konusu değildir. Ayrıca 2 mm’ den daha fazla kalınlıkta üretilmektedir.

Günümüzde PVC zemin kaplama çeşitleri arasında epoksi zemin kaplama, kauçuk zemin kaplama, 3 boyutlu zemin kaplama, laminant parke zemin kaplama, poliüretan zemin kaplama ve PVC zemin kaplama diğer yer kaplama çeşitlerine göre hem daha uygun fiyatta hem de daha avantajlı’ dır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.